V zájmu naplnění kapacit je Tier 1 (Low-code) momentálně uzavřen a místa se uvolňují organicky, tak nejdříve koukni přímo na Patreon, jestli je možné se přihlásit. Pokud ne, doporučujeme začátečníkům v IT vyzkoušet Tier 1 (C#)! 
Všem zájemcům o Low-code, kteří už jsou alespoň mírně pokročilí v oblasti IT a kteří mají i tak zájem o Low-code program a výukové materiály doporučujeme náš rozšířený Tier 2. 

JAK BEZ PŘEDCHOZÍCH ZKUŠENOSTÍ V IT PRACOVAT AŽ ZA 80K MĚSÍČNĚ DO 3 MĚSÍCŮ? 

A se zkušenostmi klidně až za 300k z Česka?

 

Ano, ten název neklame ani nepřehání. Nebudeš mi to nejspíš věřit, a já jsem tomu taky nemohl uvěřit, když jsem o tom poprvé slyšel, ale IT trh není dokonalý a vytváří se v něm občas skuliny a úžasné příležitosti, kterých by samozřejmě šikovný člověk měl využít. V našich dalších Tierech najdeš poměrně standardní strategie a roadmapu, která tě povede k úspěchu v IT typicky do roku až dvou. To je taková ta klasika. Nauč se žádaný jazyk nebo technologii v česku o kterou je velký zájem, získej zkušenosti, choď na pohovory, zdokonaluj se a po roce si můžeš říct o 50 – 80k měsíčně, s více lety zkušeností klidně až okolo 150k měsíčně. To je ale relativně konvenční cesta, neboť tuhle strategii volí víceméně každý: jít na jistotu a zvolit konvenční jazyk o který je tu u nás i v zahraničí zájem.

Co když by se ale člověk dozvěděl o jazyku nebo technologii, která tady u nás v česku má velmi malé využití a málo pracovních pozic (ač poptávka dramaticky roste), ale v bohatých zahraničních státech je po něm tak obrovská poptávka, že by ti tam utrhali ruce, pokud by se o tobě dozvěděli? Tak přesně takové skuliny na trhu existují!  Díky jednomu z našich VIP partnerů Jirkovi, který na tuhle skulinu narazil před pár lety náhodou, teď můžeme společně téhle výhody využít a nabídnout vám jedinečnou možnost. Celý rozhovor s Jirkou o tom, jak začínal, jak se k tomu dostal a jak má ve svých 24 letech roční obrat 7 milionů korun a má vlastní s.r.o, která podniká do zahraničí, si můžeš pustit níže.

Tady ti udělám krátké shrnutí: Jirka se o pozici v Low-code platformě dozvěděl náhodou přes známost, zaujalo ho to mnohem víc, než jeho původní krátké zkušenosti v C++, a tak se z juniora v céčku přeorientoval na kariéru v Low-code platformě.  A bylo to naprosto skvělé rozhodnutí, jak se později ukázalo.

  • Jestli to chceme podle skutečné události tak já jsem skoro 2 roky pracoval v podstatě permanent za 80k, všechno začalo až když jsem začal rozjíždět firmu/více zakázek. Spoustu věcí jsem se naučil od ostatních founderů společností. To byly pro mě informace nad zlato, kdy jsem zjistil že to jde krmit z těch freelance zakázek a ne jen real firemní zakázky, který trvá sehnat třeba i několik let. Pak jsem teda začal hledat i freelance při čemž následoval ten skoro rok utrpení, vypilování CVčka, vymasterování pohovorování a další věci jen abych maximalizoval šance úspěchu, ze začátku byl problém se jen dostat k pohovoru a teď je to o něco snazší skrz vytvořenou síť recruiterů. Jinak nedostatky vývojářů jsou všude na západě i v tom Nizozemsku kde jich je víc jak 3k tak jich je pořád málo. V česku téměř neexistujou možnosti se uplatnit a pokud jo tak se to vůbec nevyplatí. Jediný co já v Česku dělám je B2B a reálné firemní zakázky, nic jiného mě u nás nezajímá.
  • Jinak si říkám kdybych byl polyglot a uměl německy nizozemsky francouzsky tak jsem úplně nejvíc za vodou 😀 Nizozemský zakázky jsou problém kolikrát chcou nizozemštinu DACH taky občas vysírá s němčinou, proto se ji chci naučit dobře.
  • O Jirkově B2B byznysu se můžeš dozvědět víc ZDE.
 

Ukázalo se, že v bohatých zahraničních státech, na rozdíl od Čech a Slovenska, se o Low-code programátory doslova perou, a důvod je jednoduchý:

Je to “nový” způsob vývoje aplikací. Místo jenom psaní kódu programuješ ve vizuálním prostředí. Většina z nás programátorů někdy v životě viděli vývojový diagram a to to v podstatě je, až na to že se za těmi aktivitami opravdu nachází kód, v tradičním programování funguje podobný koncept, kterému se říká templating. Díky znovupoužívání předchystaných prvků, rychlému stavění stránek a neřešení věcí okolo je vývoj podstatně rychlejší, někdy i třeba 3x/4x

To si samozřejmě většina větších firem ve vyspělých státech uvědomila a začínají si to uvědomovat i lokální firmy. A tak vznikla situace na trhu, kdy byl extrémní přebytek Low-code nabídek, a naopak extrémní nedostatek programátorů na jejich obsazení. Jenom v Nizozemsku chybí na tuto pozici prý tisíce lidí! A to nejlepší? Tyto firmy zoufale hledají široko daleko, ne jen na své půdě. Ti trochu zkušenější z vás už nejspíš ví, jaký je problém sehnat zahraniční pozici za zahraniční mzdu, pokud člověk v dané zemi nežije.

V Česku je přibližný mzdový strop asi 180 tisíc korun měsíčně. Víc ti tu nikdo nenabídne, protože to většině lidí tady stačí, je to daňově nejvýhodnější a tak i když by nadnárodní Německá firma chtěla nabrat někoho z Česka, proč by jim měla dávat třeba Německou odměnu (která je minimálně 2x větší)? Pokud děláš relativně známý jazyk, tak bude i přes typickou nouzi o programátory pro dané firmy pořád výhodnější najmout někoho lokálního, a nebo najmout tebe remote z Čech, ale dát ti mzdu poníženou pro lokální trh. Koho by ale ještě překvapilo, že když je opravdu nouze o konkrétní technologii, tak to najednou jde?

A tak začaly Jirku bombardovat nabídky z Dánska a dalších států za zhruba 400 – 600  EUR na den, tedy zhruba 2x více než by si typický programátor mohl nárokovat v Česku. To samozřejmě není strop, jen byla situace na trhu poslední dva roky trochu nejistá a teď se začíná značně zlepšovat.

A to nejlepší? Jakmile je nouze, najednou všechno jde! “Full-remote není problém, pracujte odkud chcete! Vaše angličtina nám stačí, hlavně ať se domluvíte. Pokud budete chtít, rádi vám zaplatíme cesty do Dánska v rámci teambuildingu, jinak je to na vás! Klidně si cestujte po světě! Klidně použijte i vámi zvolenou firemní strukturu a klidně outsourcujte práci svým zaměstnancům! Kdy můžete nastoupit? Včera bylo už pozdě!”
Jestli sis myslel, že typický programátor si může diktovat podmínky, tak to jsi ještě nezažil situaci v Low-code odvětví. Programátoři jsou ŠLECHTA!

A to jsem ti ještě ani neřekl o pohovorech! Pohovory jsou totiž v Low-codu extrémně nenáročné. Nikdo tě nezkouší z otázek nebo nutí do live-codingu, stačí ukázat nějaký tvůj projekt a popsat ho, a máš typicky vyhráno!

Když mi tohle Jirka napsal, nechtěl jsem vůbec věřit že ho i s rezidencí v Česku bez problému zahraniční firmy zaměstnají za zahraniční odměnu a nemusí zápasit s dvouseti dalšími kandidáty! Jirka byl před pár lety na úplně stejném místě jako já. Narazil na zlatou žílu a nevěděl jak jí vytěžit. Neměl zkušenosti. Nejdřív se snažil pobrat víc projektů, protože nabídka byla ohromná, ale času málo. Potom ho napadlo založit vlastní s.r.o, pomocí které by se dostal k ještě větším projektům za víc peněz, a navíc by mohl nabrat kamarády a nováčky, které by zaučil a ti by mu pomohli s loadem na víc projektech. A tak začal managovat vlastní firmu a delegovat práci na svoje vývojáře.

Firma je v provozu rok a půl a za tu dobu sbíral renomé a kontakty s partnery v oblasti, což jsou neuvěřitelně cenná aktiva pro každou firmu v oboru. Dnes má firma obrat přes 7 Milionů korun. I když by polovina obratu byly výdaje na programátory a další záležitosti, tak si čisté příjmy určitě zvládneš spočítat sám. Navíc během tohoto prvního roku to rozhodně nebylo jednoduché. Proniknutí do světa B2B a hledání zakázek pomocí s.r.o je velmi lukrativní, ale velmi obtížný byznys, dokud člověk nemá vytvořenou reputaci a síť kontaktů. Na otázku, jestli může každý po naučení se základů s low code okamžitě najít pozice do zahraničí za tuto částku, odpověděl:

V zahraničí dost složité, já jsem tzv. skočil na slepo do hluboké vody bez kontaktů a bez znalostí jak se vlastně orientovat na zahraničním trhu. A pokud nepočítám nějaké štěstí na začátku, kterého je teda potřeba fakt hodně, se to začalo nějak hýbat až koncem tohoto roku. Takže mi to trvalo v podstatě rok snahy. Lokálně by to mohlo být trochu snazší ale nebylo to to co jsem hledal.“

To je sice všechno hezké. Ale co s tím dál? A jak je to užitečné pro tebe? Asi se nepoběžíš okamžitě učit Low-code platformu, o které jsi se poprvé doslechl tady, hledat si vše sám, a nebudeš si horko těžko budovat zkušenosti, aby ti pak nakonec v česku řekli, že tě bez zkušeností nabrat nemůžou, a ze zahraničí o tebe bez konexí a referencí nikdo ani nezavadí? A to nás přivedlo na úžasnou myšlenku…

 

LOW-CODE VÝUKA A OUTSOURCING NAŠIM PARTNERŮM V RÁMCI NAŠÍ NOVÉ AGENTURY

Jirka má zkušenosti z oblasti, know-how, výukové materiály, certifikace a zkušené programátory, konexe a renomé. Já mám komunitu, marketingový kanál na akvizici zajímavých lidí a platformu na výuku nových či už lehce ostřílených programátorů, ve všech oblastech, které se přímo netýkají učení programování, jako spíš všech těch daleko důležitějších věcí okolo. A tak jsme se rozhodli tyhle dva světy spojit a nabídnout vám alternativní možnost, jak se během pár měsíců naučit slušně zacházet s Low-code jazykem a být okamžitě zaměstnán za klidně dvojnásobnou mzdu, než je průměr v Česku. A to bez předchozích zkušeností z IT! Samozřejmě jen pokud se potřebné informace opravdu dobře naučíš, osvojíš si dané skilly a budeš ochoten se učit od našich seniorů. Přidaná hodnota je jasná.

Všechny potřebné výukové materiály ti dáme k dispozici, všechnu podporu seniorních vývojářů v této oblasti a to nejdůležitější know-how, tedy skutečné zážitky z praxe a problémy se kterými se člověk setká. Zároveň budeš moci využít naši výhodu na trhu, tedy konexe k rekruiterům a renomé firmy, a pokud se vše dostatečně dobře naučíš, bude pro nás hračka sehnat ti pozici. Tebe čeká naučení se všeho potřebného. Je to nakonec jen na tobě a na tvé motivaci. A to nejlepší? Naše komunita už přes 70 začínajících i pokročilých programátorů ze všech různých odvětví na tebe čeká na Discordu!

Postup je následující:

  • Bez předchozích zkušeností trvá osvojení skillů zhruba 200 hodin. (realisticky se tedy podle tvé motivace dá zvládnout během pár měsíců)
  • S předchozími zkušenostmi z IT a základů programování klidně jen 100 hodin. (viz Tier 2)
  • Výukové materiály, podporu a komunitu poskytneme.
  • Zároveň získáš všechny další materiály z tohoto kurzu. (Vyjednávání, CV, Soft skills, Pohovory, Daně, IČO vs HPP a další důležité oblasti)
  • Zařídíme ti certifikaci na konci tvého studia a podporu při jejím skládání.
  • Pomůžeme ti vypracovat projekt do portfolia, aby jsi se s ním prezentoval na pohovorech.
  • Pokud vše úspěšně složíš, pomůžeme ti sehnat projekty u nás či v zahraničí! (Ideálně B2B. možnost HPP připravujeme)

Výhody jsou následující:

  • Sehnání tvé první pozice v oboru budeš mít daleko jednodušší. Díky nám získáš svoje první praktické zkušenosti a vyjednáme ti tu nejvyšší odměnu.
  • Stačí ti základy angličtiny (B1), prostě domluvit se na pohovoru a meetingách a znát terminologii. Základní angličtina je ovšem důležitá!
  • Low-code platforma je daleko lehčí na naučení a intuitivnější, než se učit psaní typického kódu.
  • Díky tomu je práce jednoduše delegovatelná, a tak můžeš tasky outsourcovat a budovat tak v budoucnu vlastní firmu.
  • Low-code platforma je hůře automatizovatelná s AI, a tudíž je menší šance, že programátoři budou v této pozici nahrazení (to přispívá k nouzi na trhu).
  • Pokud jsi plně vyškolený začátečník, očekávej 300 – 400 czk za hodinu (50k – 80k měsíčně na IČO) a víc.
  • Pokud se přeučuješ z jiného oboru, očekávej podle schopností i 1000 czk na hodinu a víc.
  • S přibýváním tvých zkušeností tvá hodnota roste. S pár lety zkušeností v low-code můžeš mít i 1000 Eur za den za jeden projekt na těch správných místech.
  • Časové vytížení na jeden projekt je v branži typicky 3-4 hodiny denně a spousta lidí tak zvládá více projektů najednou. Pokud rád produkuješ víc, podpoříme tě v tom!
  • Nemusíš se stěhovat, nemusíš studovat VŠ, nemusíš platit za SW nebo vybavení, občas i PC klient poskytne, nemusíš hledat pozice na vlastní pěst, můžeš využít renomé firmy a naše konexe, dostaneš podporu ve všech oblastech tvojí kariéry, spoustu výukových materiálů, komunitu lidí, kteří jsou tam, kde jsi byl, jsi teď nebo teprv budeš, a mnoho dalšího.

LEPŠÍ PŘÍPRAVA NA CERTIFIKACE V DOPLŇUJÍCÍH KURZECH

Pro úspěšnou kariéru v Low-code jazyce je potřeba složit celkem tři certifikační zkoušky, z nichž poslední dvě jsou placené.
Tyto zkoušky jsou typicky vyžadovány od rekruterů, protože je to nejlepší ukazatel toho, že se uchazeč opravdu naučil v Low-codu programovat, protože jiným způsobem se na pohovorech typicky zkušenosti a znalosti netestují.
Prostřední certifikace se navíc musí skládat bez překladače, proto je ideální abys uměl dostatečně dobře anglicky.

Protože certifikace jsou placené (necelých 300 za obě) a v případě neúspěchu musí člověk zaplatit zkoušku znova, připravujeme také rozšířené kurzy, kde získáš navíc 2 až 4 hodiny online výuky s Jirkou a detailní přípravné otázky, které jsou velmi podobné skutečným otázkám v certifikacích.

Tuto možnost necháváme dobrovolnou pro ty, kteří mají ze zkoušek obavy a rádi si připlatí za intenzivnější osobní přípravu. I ze základních dostupných materiálů se ale zkouška dá bez problémů složit. Výhoda je jasná, získáš spoustu bonusových materiálů a podpory navíc!

 

 

A TÍM SE DOSTÁVÁME KE KONCI

Spousta lidí teď bude mít problém tomuhle všemu věřit. Těžko se to poslouchá pro někoho, kdo v IT nepracuje a je zvyklý na průměrnou českou mzdu, která je desetinová. Já doufám že moje i Jirkovy výsledky jsou důkazem toho, že to jde a že je to vlastně jednoduché, a že nás okolní státy akorát využívají, tak jako my využíváme třeba Indy nebo Thajce na outsourcing levné práce. Abych ti pomohl udělat si lepší představu, poprosil jsem Jirku aby nám sem přidal pár screenshotů nabídek od recruiterů, které mu chodí každý den, a kde můžeš vidět kolik mu nabízí. I já jsem měl trochu problém tomuhle uvěřit, nicméně teď aktivně uvažuju o tom, že si pár měsíců vyčlením a přeučím se na tuhle platformu.

Jen si to představ: Vzhledem k tomu že umím Německy, pravděpodobně bych sehnal bez problému pozici do DACH států za alespoň 400k Kč měsíčně. Pokud bych zvládal dělat dvě pozice, tak už je to 800k měsíčně. Pokud budou klienti flexibilní, můžu se stát digitálním nomádem a udělat si rezidenci ve státě s minimální až nulovou daní. Takže bych se děláním “normální” práce na těch správných místech pomalu blížil k 1 milionu čistého měsíčně! A to je teprve cíl hoden opravdového finančního mutanta!

 

EXISTUJÍ I DALŠÍ SKULINY?

Určitě ano, kdo ví. Celé mi to hodně připomíná SAP, který je taky hodně žádaný a je to velmi specifický jazyk, zejména jeho nejnovější verze s/4Hana. Ale na SAP jsou i v česku nabídky, a z této oblasti nemáme Know-how ani nikoho neznáme, a nevíme jak vypadá zahraniční trh a jestli by byl skutečný zájem nabírat experty z Čech. Níže jsou ukázky pozic z Čech, již “ponížené” na mzdová očekávání čecháčků.

IDEÁLNÍ POSTUP

Přidáš se do příslušného Tieru a máš přístup ke všem vzdělávacím materiálům. Ze strany low-code dostaneš přístup ke všem důležitým technickým materiálům, roadmapě, certifikačním otázkám, kolegům seniorům v oblasti a naší komunitě, no prostě nebude ti nic chybět. Ze strany všeho ostatního, co není vyloženě o učení se kódování, získáš taky přípravné materiály. Nejdřív si všechno projdi, seznam se s oblastí IT pokud tu nemáš žádné zkušenosti, a potom se můžeš vrhnout na samostudium, popřípadě se účastnit i dalších akcí, komunikovat se seniory v naší skupině a diskutovat problémy. Samostudium a vzdělání se v základech low-code je zde gró všeho, ale nebudeš na to sám. Na konci samostudia tě čeká certifikace, založení živnosti nebo jiné B2B struktury, tvorba plnohodnotného domácího úkolu, kterým se potom budeš prokazovat u pohovorů, a sehnání pozice, to spolu individuálně pořešíme, neboť budeme neustále v kontaktu.

Tím začne tvá profesionální kariéra v low-code platformě, která má odměnový strop klidně na 1000 Eurech za den (samozřejmě jakmile dosáhneš pár let zkušeností a seniority v oblasti), je hůře nahraditelná pomocí AI a je méně kognitivně náročná. A to nejlepší je, že budujeme komunitu lidí přesně jako jsi ty.

Přeju ti hodně štěstí!

DETAILNÍ OBSAH KURZU

  • Roadmap
    • Dokument poskytující kompletní přehled o materiálech a postupu kurzu Lowcro
    • Dokument poskytující plán pro absolvování kurzu
  • Videosérie: Praktické základy IT
    • Základních 16 okruhů + dvě nová videa vycházející každý týden
    • Databáze 
    • Git a Github 
    • Cloudové technologie
    • DevOps
    • AI pro programátory
    • API
    • Architektury
    • a mnoho dalších témat…
  • Videosérie: IT Career Class – Přes 50 okruhů, které k dosažení cíle potřebuješ:
    • Moje cesta
    • Stav a budoucnost IT trhu 2024
    • Rozdíl mezi HPP-IČO-SRO
    • Neboj se přechodu na IČO
    • Vše o daních
    • Daně na Slovensku a založení s.r.o
    • Založení IČO (OSVČ)
    • Účetnictví a sehnání účetní
    • Důležitost vysoké školy a cizích jazyků
    • Důležitost soft skills na pohovoru
    • Životopis a jak má vypadat
    • Jak úspěšně absolvovat pohovory
    • Finanční možnosti v zahraničí
    • Tvorba portfolia vlastních projektů
    • Nesdílej v práci svoji mzdu!
    • Náležitosti faktur, problémy s nimi
    • Nahradí nás umělá inteligence a kdy? – GPT o3
    • Ženy v IT a motivace pro ně
    • Co se člověk naučí praxí, a jde to i bez ní? (Příklady z mé C# kariéry)
    • Začátek na nové či první pozici a proč se nemusíš bát
    • LinkedIn účet – Proč a jak ho založit a tvořit síť
    • Půjčení a vracení vybavení od Firmy
    • Jak si strategicky vybrat jednoduchou nenáročnou práci za hodně peněz
    • Jak is uděláš profesionální Fotku na CV zdarma!
  • Rozhovory s úspěšnými  lidmi o jejich cestě a metodách
  • Vzor k tvorbě CV (pdf + word)
  • Discord Komunita – Vstup do omezených skupin
    • General chat
    • Skupina pro LOW-CODE
    • Skupiny pro Diskuse:
      • CV
      • IČO/OSVČ vs HPP
      • Daně
      • Pohovory
      • Rating firem
      • QnA (zde radí VIP se vším)
      • Hledání prvních zkušeností (necháš se zaměstnat někým z naší komunity)
      • a další…
  • Pravidelné meetingy/akce/cally/přednášky
    • Discord Livestreamy živého programování v Low-code každé úterý!
    • Přednášky od Soft-skills expertů – tipy na vyjednávání a chování u pohovorů
  • Jirkův Lowcro kurz
    • Přístup ke vzdělávacím materiálům Lowcro
    • Přístup k expertýze zaměstnanců z Jirkovy s.r.o
    • Prezentační materiály
    • 8+ Videonávodů
    • materiály k pohodovému zvládnutí certifikací
    • Info o situaci na trhu, příprava na zaměstnání
    • Asistence při vypracování vlastního projektu pro potřeby pohovorů
    • Nabídnutí spolupráce s naší agenturou, pokud splníš podmínky (test/úkol/certifikace/inkorporace)
      • Očekávaná odměna okolo 400,- na hodinu pro naprostého začátečníka
    • V případě, že jsi schopen kvalifikovat se na dotaci od Evropské unie a pracovního úřadu, dostaneš peníze zpět a získáš navíc v rámci rozšířeného kurzu:
      • Přístup ke kurzům v reálné hodnotě víc jak 6000 EUR!
      • 16 hodin (8 hromadných lekcí po 2hod.) a více v online třídě s Jirkou
      • Profesionální materiály navíc
      • Plně hrazené certifikace (v ceně zhruba 9000,-)
      • Asistence při certifikacích
  • A spousta dalších materiálů, které budou přidávány a updatovány s časem..

1599,- /mo (bez DPH)

PŘIHLAŠ SE K NAŠEMU NEWSLETTERU!

Chceš dostávat zdarma tipy, triky a návody jak uspět v IT? Zajímá tě víc o naší akademii, nebo informace ze zákulisí? Neváhej a přidej se!

Nebudeme tě spamovat. Očekávaná frekvence emailů bude jeden za dva týdny.